Американська розвідка: рашисти розгорнули дезінформаційну кампанію про президентські вибори у США

ПЕРЕКЛАДИ 30.07.2024 Коментарі 0

Потужну кампанію із дезінформації про президентські перегони кремль розгорнув у США. Вона націлена на несвідомих американців, та використовує росіянські піар-компанії для поширення потрібних москві наративів.

Про це пише агентство Associated Press із посиланням на попереджають високопоставлених представників американської розвідки. Відповідні попередження з’явилися після кількох бурхливих тижнів у політиці США, які змусили Росію, Іран і Китай переглянути деякі деталі своїх пропагандистських планів. За словами представників розвідки, незмінною залишається рішучість цих країн заповнити інтернет неправдивими і підбурювальними заявами про американську демократію, щоб підірвати довіру до виборів.

«Американська громадськість повинна знати, що контент, який вони читають в інтернеті, особливо у соцмережах, може бути іноземною пропагандою, навіть якщо здається, що він походить від співвітчизників чи із Сполучених Штатів», - заявив представник Офісу директора національної розвідки США. За його словами, рф й надалі становить найбільшу загрозу щодо дезінформації під час виборів, хоча вже є ознаки активізації зусиль з боку Ірану та більшої обережності – від Китаю.

Тим часом пов'язані з кремлем групи щоразу частіше наймають маркетингові та комунікаційні фірми, розташовані в рф, для аутсорсингу частини роботи зі створення цифрової пропаганди, аби замести сліди.

Дві такі фірми стали об'єктом нових санкцій США, оголошених у березні. В США заявили, що ці дві російські компанії створили фейкові вебсайти та профілі в соціальних мережах для поширення кремлівської дезінформації. Їхня псевдоінформація може бути зосереджена на кандидатах або голосуванні, або на питаннях, які вже є предметом дебатів у США, як от імміграція, злочинність або війна в Газі.

Кінцева мета таких вкидів полягає в тому, щоб змусити американців поширювати російську дезінформацію, не ставлячи під сумнів її походження. За спостереженнями фахівців, люди набагато більш схильні довіряти і репостити інформацію, яка, на їхню думку, походить з вітчизняного джерела. Фейкові вебсайти, створені для імітації американських ЗМІ, і профілі в соціальних мережах, створені за допомогою штучного інтелекту - це лише два методи. Тому іноді американці, американські технологічні компанії та засоби масової інформації охоче посилюють і повторюють меседжі кремля.

Голова Комітету з питань розвідки Сенату Марк Ворнер заявив минулого місяця, що він побоюється, що цього року США можуть бути більш вразливими до іноземної дезінформації, ніж це було перед виборами 2020 року. За його словами, попередження представників розвідки свідчить про те, що вибори в США «перебувають під прицілом поганих акторів по всьому світу».

«Це також тривожно підкреслює, наскільки іноземні гравці - і особливо росія - покладаються на свідомих і несвідомих американців для просування проросійських наративів у Сполучених Штатах», - зазначив Ворнер.

Як один із показників загрози, чиновники, які відстежують потоки іноземної дезінформації, називають винесення вдвічі більшої кількості попереджень політичним кандидатам, урядовим лідерам, виборчим штабам та іншим особам, які стали мішенню для іноземних груп у виборчому циклі 2024 року, ніж у виборчому циклі 2022 року.

Зокрема, рф та інші країни намагаються використати у власних цілях деякі з останніх подій у президентських перегонах, зокрема спробу вбивства колишнього президента Дональда Трампа та рішення президента Джо Байдена вийти з перегонів на користь віце-президентки Камали Гарріс.

До прикладу, після нападу на Трампа російські дезінформаційні агентства швидко поширили заяви про те, що це риторика демократів призвела до стрілянини, або навіть просували безпідставні теорії змови, що замах організували Байден або український уряд.

Представники розвідки, які зараз у відставці, вказали, що російська пропаганда спрямована на підтримку Трампа. Водночас підрив підтримки України залишається головною метою російської дезінформації, а Трамп у минулому вихваляв президента рф ліліпутіна і вважається менш прихильним до НАТО.

Водночас Китай, який нещодавно розгорнув масштабну дезінформаційну кампанію щодо виборів на Тайвані, демонструє набагато більшу обережність, коли мова йде про США. АР зазначає, що Пекін може використовувати дезінформацію, щоб вплинути на перегони в Конгресі або інші змагання, в яких кандидати вдаються до різких висловлювань щодо Китаю. Але експерти не думають, що Китай намагатиметься вплинути на президентські перегони.

Натомість більш агресивну позицію демонструє Іран. Директор Національної розвідки США Авріл Хейнс заявила нещодавно, що іранський уряд таємно підтримує американські протести проти війни Ізраїлю із ХАМАСом в Газі. Вона зазначила, що групи, пов'язані з Іраном, видавали себе за інтернет-активістів, заохочували протести і надавали фінансову підтримку деяким протестним групам.

За словами американських чиновників, Іран виступає проти кандидатів, які можуть посилити напруженість у відносинах з Тегераном. Цей опис підходить для Трампа, адміністрація якого розірвала ядерну угоду з Іраном, відновила санкції і наказала вбити високопоставленого іранського генерала.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: