З травня бензин офіційно розбавлятимуть біоетанолом

Економіка 30.04.2025 Коментарі 0 45

Від початку травня на українських заправках заливатимуть бензин, змішаний зі спиртом (не менше 5% біоетанолу). Це відбуватиметься на вимогу євроінтеграційного закону про обов’язкове використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у сфері транспорту.

Це не стосується лише бензинів з октановим числом 98 і вище, а також палива, яке постачається для потреб Міністерства оборони, Державного резерву та для створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів, пише видання «Слово і діло».

У країнах ЄС біоетанол додають до бензину вже давно, його вміст може сягати навіть 10%. Цей продукт – зневоднений етиловий спирт, який виробляється з рослинних матеріалів, найчастіше кукурудзи або цукрового буряка. Біоетанол використовується як біопаливо або біокомпонент.

В Україні біоетанол додаватимуть у бензин із кількох причин. По-перше, для покращення екологічної ситуації: в атмосфері буде менше шкідливих викидів, які утворюються під час згоряння палива. По-друге, для збільшення завантаженості спиртових заводів та створення додаткових робочих місць. По-третє, для залучення іноземних і вітчизняних інвестицій у сферу виробництва рідкого біопалива. І, врешті, по-четверте – аби зменшити імпорт нафти.

Як пояснюють експерти, суттєвих ризиків для автомобілів додавання біоетанолу у бензин не несе, якщо автомобіль справний і не має конструктивних особливостей, несумісних з Е5 (так маркують «розбавлений» бензин.

Загалом, біоетанол покращує октанове число пального, зменшуючи ризик детонації, що дозволяє двигуну працювати більш ефективно та з меншими навантаженнями. Це також позитивно впливає на зменшення шкідливих викидів та охолоджує двигун через високу теплоту випаровування. Однак пальне, що містить біоетанол, може стати проблемою для старих автомобілів: воно здатне розм'якшувати відкладення в паливній системі та руйнувати гумові деталі. Ще однією проблемою є знижена енергоефективність біоетанолу порівняно із традиційним бензином. Це призводить до дещо вищої витрати палива, проте для більшості водіїв це малопомітно.

Основний ризик для автовласників – це можливе зниження якості палива, якщо технології виробництва біоетанолу не дотримуються. У разі порушення стандартів наслідки можуть бути такими самими, як і від неякісного бензину.

Втім, деякими технічними нюансами доведеться займатися й АЗС. Справа в тому, що біоетанол гігроскопічний, тобто абсорбує воду, через що бензинова суміш розшаровується і втрачає свої експлуатаційні властивості. Тому резервуари на заправках мають бути очищені, щоб у баки автомобілів не потрапили сторонні речовини. 

На ціні бензину нововведення особливо не позначиться, його вартість може зрости приблизно на гривню.
 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися