Туск хоче відгородитися від України східним кордоном ЄС і НАТО?

НОВИНИ 03.07.2026

Польща на майбутньому саміті НАТО в Анкарі не братиме на себе нових зобов'язань щодо додаткової фінансової підтримки України. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск

Про це повідомляє RMF24.

За словами глави уряду, він уже доручив віцепрем'єр-міністру – міністру національної оборони Владиславу Косіняку-Камишу та міністру закордонних справ Радославу Сікорському донести позицію Варшави президенту Каролю Навроцькому, який представлятиме Польщу на саміті НАТО 7–8 липня в Анкарі.

Туск наголосив, що Польща підтримує Україну і не змінюватиме своєї позиції щодо необхідності допомоги Києву у війні проти Росії. Водночас він закликав польську делегацію утриматися від нових обіцянок щодо фінансової підтримки.

«Я звертаюся до всієї делегації із закликом бути обережними з будь-якими заявами про подальшу фінансову підтримку з боку Польщі не тому, що вважаю, що Україні не потрібна фінансова підтримка. Я вважаю, що Польща має дуже значні зобов'язання щодо всього східного кордону Європейського Союзу, і всі повинні це враховувати», – сказав прем'єр.

За його словами, Польща несе основний тягар захисту східного кордону ЄС і НАТО, тому заслуговує на особливе ставлення з боку союзників.

Туск також торкнувся польсько-українських відносин, заявивши, що вони мають ґрунтуватися на взаємній добрій волі.

«Добрі українсько-польські відносини відповідають взаємним інтересам, але вони вимагають доброї волі з боку Києва. Це більше не може бути так, що Варшава постійно демонструє добру волю. Але я хотів би, щоб ця жорстка позиція не характеризувалася зневагою чи ворожістю, бо це ні до чого розумного не веде», – наголосив він.

Прем'єр також прокоментував зустріч міністрів закордонних справ Польщі та України Радослава Сікорського й Андрія Сибіги. За словами Туска, він отримав сигнали, що українська сторона усвідомила негативні наслідки ескалації напруженості у двосторонніх відносинах.

«У мене є сигнали, що українські політики зрозуміли: ескалація напруги шкодить інтересам Польщі та України. Варто шукати шляхів для чесної розмови про минуле, а не загострювати конфлікт», – заявив глава польського уряду.

Саміт НАТО відбудеться 7–8 липня в Анкарі. Однією з головних тем зустрічі стане розподіл відповідальності за фінансування оборони Альянсу та подальша підтримка України.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ Новини України
Актуальні новини України - лаконічно та змістовно!
Підписатися