Українці відзначають Вербну неділю, а християни західного обряду святкують Великдень
Сьогодні, 5 квітня, християни відзначають два великі свята — Вербну неділю (Вхід Господній в Єрусалим) та Великдень. Цьогоріч ці події збіглися в календарях різних християнських традицій.
Вербна неділя присвячена спогаду урочистого входу Ісуса Христа до Єрусалима. За євангельською традицією, люди вітали його як Месію, вистеляючи дорогу одягом і пальмовими гілками. В Україні символом цього свята стала верба, тому віряни освячують її гілки в храмах. Цей день також відкриває Страсний тиждень — період спогаду про останні дні земного життя Христа та його страждання. Традиційно в Україні освячені вербові гілки зберігають протягом року як оберіг, а сам день наповнений символами оновлення, віри та надії.
Водночас сьогодні, 5 квітня, більшість християн світу відзначають Воскресіння Господнє за Григоріанським і Вірменським календарями. Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
4 квітня Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав взяв молитовну участь у Пасхальній Вігілії в катедральному соборі Святого Олександра Римо-Католицької Церкви в Києві. У своєму слові Предстоятель УГКЦ підкреслив, що пасхальна радість перемагає темряву війни та дарує надію на швидке її завершення.
Глава УГКЦ привітав владику Віталія Кривицького, ординарія Києво-Житомирської дієцезії, духовенство та вірних римо-католицької спільноти з Пасхою Христовою. Він зазначив, що цієї неділі багато вірних УГКЦ у світі також святкують Воскресіння Господнє за григоріанским календарем, тоді як в Україні, спільно з православними братами, УГКЦ святкуватиме Великдень наступної неділі.
Особливе побажання Предстоятель звернув до вірних у контексті війни, яку переживає Україна: «Я бажаю кожному з вас, так як сьогодні ми почули, що Христос воскрес, щоб ми з вами дожили до того дня, коли прийде звістка, що війна закінчилась. Щоб ми могли сказати один одному: Мир! Мир не тільки з нами, але й у нас. Нехай Христос, який воскрес із мертвих сьогодні, переможе смерть цієї війни і дарує перемогу — перемогу Україні, перемогу життю над смертю», - повідомив департамент інформації УГКЦ.
Водночас уночі, 4 квітня, Папа Лев XIV очолив у базиліці Святого Петра у Ватика Пасхальне чування, що розпочалося літургією світла та приготування пасхальної свічки. Після літургії Слова Святіший Отець уділив Святі Таїнства християнського втаємничення десятьом катехуменам: пʼятьом з Римської дієцезії, двом з Великої Британії та Португалії та одному з Кореї. Після читань зі Святого Письма Папа виголосив проповідь.
Фото - Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав взяв молитовну участь у Пасхальній Вігілії в катедральному соборі Святого Олександра Римо-Католицької Церкви в Києві. 4 квітня 2026 р./департамент інформації УГКЦ
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар