Сьогодні за обсягом допомоги Німеччина – на другому місці після США, - Зеленський у Берліні

НОВИНИ 14.05.2023 Коментарі 0

Сьоогодні, 14 травня, у межах офіційного візиту до Німеччини Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом. Глава Української держави висловив щиру подяку Олафу Шольцу і всьому німецькому народові за кожне життя українця, яке було врятоване завдяки підтримці Німеччини.

Про це повідомив Офіс Президента України.

«Я хочу наголосити: допомога Німеччини – це захист життя. Життя наших людей у містах, у селах, які надійно захищає, зокрема, надана вами ППО. Життя наших воїнів на полі бою, які береже надана вами бронетехніка. Соціальне життя в Україні, яке береже ваша фінансова – дуже важлива – підтримка. Україна вміє бути вдячною й завжди буде вдячною вашій країні», - сказав Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами переговорів із головою німецького уряду в Берліні. 

«Я вірю, що ваше лідерство – твоє, Олафе, та всієї Німеччини, – лідерство в захисті миру здатне зробити світ безпечнішим. Що більше буде співпраці між нами заради миру, що більше Німеччина буде лідером у захисті миру, то більше буде стабільності в міжнародних відносинах», - додав він.

Президент України наголосив: щоби ця війна закінчилася справедливим і чесним миром, Україна та вся Європа були вільними, а територіальна цілісність і безпека усіх європейських народів – гарантовані, треба діяти вже зараз.

«Уже цього року ми можемо зробити поразку агресора незворотною. Я дякую за найбільший безпековий пакет для нас від початку повномасштабного вторгнення Росії обсягом понад 2,7 мільярда євро. Це потужна підтримка. Це додаткові системи ППО та ракети до них, нові гармати, снаряди… Все, що є в цьому безпековому пакеті, значно посилить наш захист від російського терору. Дякую за це!» - сказав Глава Української держави. 

Володимир Зеленський також зазначив, що Німеччина зарезервувала понад 11 мільярдів євро на поточний і майбутні роки для продовження безпекової підтримки України. Крім того, надзвичайно істотною є участь Німеччини у Європейському фонді миру.

«Сьогодні за обсягом допомоги Німеччина – на другому місці після Сполучених Штатів. Це дуже потужно», - розповів він. 

Під час переговорів Президент України також поінформував канцлера Німеччини про ситуацію на фронті, можливості українських військ повертати свободу й безпеку.

«Українські активні дії на фронті мають і будуть тривати», - наголосив Володимир Зеленський.

Співрозмовники також приділили увагу підготовці до міжнародних заходів, зокрема задля реалізації української формули миру, посилення глобальної координації заради стабільності та спокою в міжнародних відносинах. Було скоординовано позиції напередодні саміту «Великої сімки», який відбудеться у травні в Хіросімі (Японія).

Володимир Зеленський і Олаф Шольц також обговорили питання набуття Україною членства у Євросоюзі та НАТО.

«Україна завжди була, є й буде Європою. Тож як демократична держава, яка захищає наші спільні цінності кров’ю наших воїнів, ми заслуговуємо бути частиною європейського і євроатлантичного обʼєднання. Я вважаю, що ми це довели», - зазначив Президент України.

У межах зустрічі було схвалено Спільну заяву про комплексну взаємодію, яка відображає рівень відносин та взаємодії України й Німеччини.

Окремо Володимир Зеленський висловив подяку кожній німецькій родині, платникам податків, кожному місту й кожній федеральній землі за щиру й раціональну підтримку українців, які знайшли прихисток у Німеччині, рятуючись від російської військової агресії.

«Рятувати життя – це рятувати світ. Саме ці слова варті того, щоб сказати їх сьогодні, у День матері. Я вітаю із цим днем кожну матір, кожну дитину, кожну родину», - сказав Президент України.

Зі свого боку канцлер Німеччини наголосив, що брутальна агресія Росії має великі геополітичні наслідки, але насамперед вона торкається громадян України. Він запевнив у подальшій підтримці українського народу. Ця солідарність триває, вона стійка й потужна, констатував Олаф Шольц.

«Тісні стосунки між нашими країнами триватимуть десятиліттями. З огляду на жахливу війну ми ще тісніше співпрацюємо з вами сьогодні. Ми підтримуємо Україну не лише в гуманітарній сфері, а й у політичній, підтримуємо фінансово і, звичайно, надаємо військову допомогу. Я повторював це часто й кажу сьогодні: ми будемо підтримувати вас так довго, скільки буде вам потрібно», - запевнив він.

Канцлер Німеччини зазначив, що в межах військової допомоги Україні його держава надає сучасну зброю для захисту. Зокрема, танки «Леопард», БМП «Мардер», системи ППО «Айріс-Т», гаубиці, ракетні системи залпового вогню тощо. Також нещодавно було ухвалено рішення про новий пакет на 2,7 мільярда євро.

Олаф Шольц наголосив, що Німеччина – серед країн, які підтримують притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини, скоєні в Україні.

«Ми читаємо жахливі новини, і тому для нас зрозуміло: ті, хто несе відповідальність за цю війну, повинні сісти на лаву підсудних. Жодна країна у світі не має права нападати на іншу країну, не має права вбивати, викрадати дітей. Тому ми спільно, разом із нашими партнерами, виступаємо за те, щоб Росію було притягнуто до відповідальності за ці злочини», - резюмував канцлер.

Опісля Володимир Зеленський провів зустріч із членами Кабінету з питань безпеки ФРН.

До зустрічі, участь у якій узяв також Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, долучилися віце-канцлер, міністр економіки та захисту клімату ФРН Роберт Габек, міністр закордонних справ Анналена Бербок, міністр оборони Борис Пісторіус, міністр фінансів Крістіан Лінднер, міністр економічного співробітництва та розвитку Свенья Шульце та міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер.

Володимир Зеленський наголосив, що такий формат зустрічі є унікальним і повністю відповідає високому рівню взаємодії, досягнутому між нашими державами. Він висловив подяку німецькому уряду та кожному з присутніх посадовців за дієву всебічну допомогу Україні з перших днів повномасштабної російської агресії.

Ознайомивши членів Кабінету з питань безпеки ФРН із ситуацією на фронті та першочерговими потребами українських сил оборони, Глава Української держави наголосив на необхідності зняття обмежень і червоних ліній на постачання Україні всіх видів зброї.

Додамо, що перед візитом до канцлера Олафа Шольца Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Федеральним президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Зустріч відбулася у форматі віч-на-віч та у складі делегацій. Прийом відбувся у резиденції президента ФРН у палаці Бельвю. Глава Української держави подякував Німеччині за всебічну політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку України з початку повномасштабної російської агресії, а також за вагомий внесок ФРН у зміцнення міжнародної коаліції на захист нашої країни.

Насамкінець Володимир Зеленський та Олаф Шольцм відбули до міста Аахена, де українському президентові вручили премію Карла Великого.  В урочистостях також взяли участь президентка Європейської Комісії Урсулу фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) і прем'єр-міністра Польщі Матеуш Моравецький.

Водночас Володимир Зеленський відвідав військову базу в місті Аахен, де проходять навчання українські військовослужбовці.

«Хочу подякувати вам, хлопці, за те, що представляєте нашу державу. Ми сьогодні розмовляли з канцлером – усі поважають наші Збройні Сили. Ми вас чекаємо вдома, повертайтеся й робіть нашу армію на полі бою ще потужнішою», - сказав Президент.

Володимир Зеленський подякував Федеральному канцлеру Німеччини за підтримку тренувальної місії для українських військових.

Додамо, що Володимир Зеленський прибув до Берліна після візиту до Рима. Це перший приїзд Президента України до Німеччини від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: