Посадовиця з Каліфорнії визнала себе агенткою Китаю: їй загрожує ув’язнення
Міська головиха містечка Аркадія- передмістя Лос-Анджелеса - Ейлін Ван визнала себе винною у роботі на уряд Китаю та поширенні прокитайської пропаганди у США. Після цього посадовиця оголосила про відставку. Їй загрожує до десяти років позбавлення волі.
Про це повідомляє Associated Press.
Місто Аркадія лежить приблизно за 21 кілометр від Лос-Анджелеса та має близько 53 тисяч жителів, значну частину яких становить китайсько-американська громада. У 2022 році 58-річну Ван обрали до міської ради, а згодом вона стала меркою на ротаційній основі.
Втім, обвинувачення стосуються періоду 2020–2022 років, коли Ван працювала одним із керівників новинного сайту U.S. News Center, орієнтованого на китайську діаспору у США.
За даними слідства, Ван разом із колегою Сунь Яоніном, який уже відбуває чотирирічне ув’язнення у цій справі, діяли в інтересах китайського уряду та поширювали пропагандистські матеріали Пекіна без реєстрації як іноземних агентів, що є порушенням американського законодавства.
Зокрема, сайт публікував матеріали, підготовлені китайськими чиновниками, у яких заперечувалися переслідування уйгурів у китайській провінції Сіньцзян. США та низка інших держав раніше звинувачували Китай у злочинах проти людяності та політиці, яку прирівнюють до геноциду.
У міській раді Аркадії заявили, що після обрання у 2022 році Ван припинила незаконну діяльність. 11 травня вона офіційно склала свої повноваження.
Федеральні прокурори повідомили, що Ван погодилася визнати себе винною у тяжкому злочині, максимальне покарання за який передбачає до десяти років ув’язнення.
Фото - Ейлін Ван, міська головиха Аркадії - передмістя Лос-Анджелеса/scmp.com
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар