Німецька агенція преси опублікувала викривлені наративи щодо вступу України в НАТО

ОКРЕМА ДУМКА 02.05.2023 Коментарі 0

Останнім часом у деяких іноземних ЗМІ з’являються публікації, які намагаються послабити міжнародну підтримку України, змінити акценти довкола очікуваних контрнаступів, просувати «альтернативні» мирні плани та поставити під сумнів український курс на членство в НАТО.

Формуючи викривлені наративи, автори таких матеріалів зазвичай посилаються на коментарі анонімних джерел, достовірність яких перевірити неможливо.

Ми звернули увагу на подібну публікацію від Німецького агентства преси (DPA).

У контексті підготовки до саміту НАТО в Вільнюсі німецькі журналісти, посилаючись на неназваних співрозмовників, стверджують, що кроки до членства в НАТО можуть відволікти від «набагато важливішої підтримки України». Ба більше, на думку DPA, нові зобов’язання перед НАТО можуть підштовхнути Росію до більш агресивної війни. Далі агентство робить висновок, що прогрес, імовірно, буде можливий лише після досягнення Україною успіхів у протидії російській агресії.

Зазначені аргументи становлять набір помилкових суджень, які давно втратили свою актуальність.

По-перше, дійсно, попереду нас очікують важливі битви, але Україна вже досягнула вражаючих успіхів в обороні від російської агресії. В лютому 2022 року скептики давали Україні 72 години, а оптимісти – тиждень. Завдяки героїзму українським захисників і захисниць, а також міжнародній підтримці, Україна не лише витримала удар, але і проводить успішні операції зі звільнення окупованих територій. Не буде перебільшенням назвати українську армію найсильнішою армією Європи. Українці зараз роблять найбільший внесок у євроатлантичну безпеку.

По-друге, раніше ми вже чули аргументи про необхідність утримуватися від кроків, які нібито можуть «спровокувати» Росію на нову агресію. Як вже наголошував міністр Dmytro Kuleba, єдине, що провокує Росію – це невизначеність. Нагадаю, що у 2014 році, коли Росія окупувала Крим і розпалила війну на сході, Україна була офіційно позаблоковою країною. Позаблоковість України не допомогла утримати Росію від агресії. Дипломатичні зусилля України, Франції та Німеччини в рамках Мінського процесу також не допомогли запобігти повномасштабному російському вторгненню. Тому що мета Москви – повне знищення України. Натомість просування на шляху до вступу України в НАТО змусить Росію вгамувати свою агресію.

По-третє, і, можливо, найголовніше. Поточна міжнародна підтримка України в протидії російським окупантам не суперечить, а навпаки доповнює процес набуття членства в НАТО. Майбутнє євроатлантичної безпеки вирішується на полі бою в Україні, а вступ нашої держави до НАТО гарантуватиме стратегічну безпеку всього Альянсу.

Україна – це не проблема, а перевага для НАТО.

Тому у відповідь на розмірковування анонімних джерел ми наголошуємо, що вступ України до НАТО – в інтересах самого Альянсу та закликаємо партнерів проявити лідерство. Міністр Дмитро Кулеба чітко окреслив українські очікування: на саміті у Вільнюсі Україна розраховує отримати зобов’язання від союзників, яке визначить шлях до нашого вступу в НАТО.

Час для такого кроку давно назрів.

Олег Ніколенко, речник міністерства закордонних справ (сторінка у FB)

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: