НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 22%

Економіка 28.07.2023 Коментарі 0

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 22%. Стрімке сповільнення інфляції та стійка ситуація на валютному ринку уможливлюють початок циклу зниження облікової ставки. 

Про це під час брифінгу 27 липня повідомив голова НБУ Андрій Пишний, якого цитує пресслужба НБУ   

"Ураховуючи поліпшення інфляційних очікувань та прогнозу інфляції, поточне та прогнозоване зниження ставки узгоджується зі збереженням привабливості гривневих заощаджень. Це є важливим елементом забезпечення курсової стійкості на етапі помʼякшення валютних обмежень і переходу до більшої гнучкості обмінного курсу. 

 Водночас зниження облікової ставки на тлі збереження макрофінансової стабільності підтримає відновлення економіки", - пояснив голова НБУ.  

"Облікова ставка знижуватиметься і надалі за умови збереження стійкості валютного ринку та сповільнення інфляції на прогнозному горизонті. НБУ враховуватиме необхідність підтримання високої привабливості гривневих активів на етапі пом’якшення валютних обмежень і переходу до гнучкішого курсоутворення.  

Оновлений макропрогноз НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки. Це відбуватиметься поступово, за наявності достатніх передумов, щоби не зашкодити тенденції до сталого зниження інфляції та стійкості валютного ринку. 

 Водночас прогноз облікової ставки не є зобов'язанням НБУ. З огляду на високу невизначеність, подальші рішення та коригування прогнозів НБУ щодо облікової ставки значною мірою залежатимуть від реалізації припущень прогнозу та тенденцій ключових макроекономічних і фінансових індикаторів", - цитуємо виступ голови НБУ. 

Додамо, що це вперше за більш як рік НБУ знизив облікову ставку.

Фото з відкритих джерел.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: