Митрополит із Вінничини отримав 5 років за підтримку рашистів

НОВИНИ 07.08.2023 Коментарі 0

За матеріалами Служби безпеки України до 5 років в'язниці засудили митрополита однієї з Вінницьких єпархій УПЦ (МП). Очільник Тульчинської єпархії у Вінницькій області публічно виправдовував російську збройну агресію проти України.

Прихильник "русского міра" поширював серед вірян пропагандистські листівки, у яких закликав до захоплення влади і зміни меж державного кордону України. Також на одному зі сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

Експертиза вилучених під час обшуків матеріалів (прокремлівських агіток і літератури) підтвердила факти незаконної діяльності митрополита.

СБУ обвинувальний вирок передала до суду на очільника Тульчинської єпархії УПЦ (МП) у січні.

Його, зокрема, засудили за злочини, передбачені Кримінальним кодексом України:
▪️ ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
▪️ ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
▪️ ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
▪️ ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Пресслужба СБУ також нагадує, що у травні 2023 року районний суд Кропивницького вперше в Україні виніс вирок митрополиту УПЦ (МП), екскерівникові Кіровоградської єпархії митрополиту Іосафу (Микола Губеня). Він і секретар цієї установи повністю визнали свою вину у злочинах, які їм інкримінувала Служба безпеки України.

За інформацією ТГ-каналу ВВС, ідеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана (в миру – Анатолій Єлецьких). Йому 74 роки. Він – перший чинний глава єпархії Української православної церкви московського патріархату, засуджений до ув'язнення. Народився і виріс у Росії, але в Україні жив та служив ще з кінця 1980-их.

Генпрокуратура України повідомляє, що у матеріалах звинувачення фігурувала стаття Іонафана про керівну роль московської патріархії. Матеріал з'явився у січні 2022 року – ще до повномасштабного російського вторгнення. Прокурор у суді довів, що митрополит керувався "проросійськими ідеологічними мотивами та розмістив на вебсайті єпархії авторську статтю про панівну роль «московського патріархату» у православному християнстві та заперечення самостійності ПЦУ". 

Окрім того, у священнослужителя під час обшуку знайшли листівки та тексти, що містили, на думку прокуратури та суду, проросійську пропаганду та «заклики до насильницької зміни конституційного ладу».

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: