Команда Умєрова відповіла на розслідування про нерухомість. Готують позов
Згідно з позицією пресслужби секретаря РНБО Рустема Умєрова, він не має жодної прихованої власності, а бізнес його родини існував ще до його державної діяльності.
Ані Умєров, ані його родина, «не володіють та ніколи не володіли жодним обʼєктом нерухомості в США». Так пресслужба прокоментувала Радіо Свобода розслідування Центру протидії корупції про незадекларовану нерухомість політика у США.
Також зазначається, що родина секретаря РНБО орендує одну квартиру у Штатах, і це позначено у декларації, а у двох інших об’єктах проживають і самостійно оплачують оренду батьки та брат.
«Усі інші "об’єкти", наведені у публікації, станом на звітний період не мають жодного стосунку до родини, родичів чи Рустема Умєрова», - зазначили у пресслужбі.
В Умєрова наголосили, що посадовець не має прихованої власності: він задекларував «усе майно, яке підлягає декларуванню». Там зазначили, що це підтверджує й перевірка Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яка не виявила жодних порушень.
У пресслужбі Умєрова зазначили, що бізнес його родини та операційна діяльність у США працювали задовго до його політичної кар’єри. Там заявили, що брат секретаря РНБО має свій бізнес, а батьки багато років ведуть підприємницьку діяльність. Згідно з позицією пресслужби, усі члени родини Умєрова – «самодостатні дорослі люди, які заробляють незалежно від державних посад чи політики».
«США мають сувору систему фінансового та правового нагляду. Будь-які порушення одразу спричинили б наслідки та запитання від американських правоохоронних органів. Жодних таких претензій ніколи не було», – окремо вказали у пресслужбі Умєрова.
Також там заявили про «маніпулятивність публікації ЦПК». Так, в Умєрова стверджують, що розслідування побудовано на «непрямих згадках і технічних реєстраціях на одному з неофіційних сайтів в США, які не доводять права власності». Там додали, що у матеріалі не надали ніякого документа про володіння нерухомістю чи витягів з реєстрів, адже «їх не існує».
«Більше того, навіть в самому матеріалі автори згадують, що вся перерахована ними нерухомість належить третім фізичним чи юридичним особам», - вказали у пресслужбі.
Окрім цього, в Умєрова заявили, що поширення ЦПК «неперевірених даних» створює ризики для його родини, а також шкодить репутації особисто йому та «держави в цілому». Там нагадали, що раніше інформацію про нібито володіння Умєровим незадекларованою нерухомістю у США поширювали російські ресурси.
«Наразі юридична команда вже готує позов для захисту права на правду», - вказали у секретаря РНБО.
Натомість ГО «Центр протидії корупції» стверджує, що пресслужба секретаря РНБОУ Рустема Умєрова спростувала те, про що не йшлося в їхньому розслідуванні зв’язків Умєрова з елітним житлом у США.
У відповідь на заяву пресслужби, яка назвала розслідування «Центру» «маніпулятивним», ЦПК у соцмережах написав, що «маніпулює саме Умєров», адже в публікації, мовляв, не йдеться, що нерухомість належить секретареві РНБО напряму.
«В Умєрова також кажуть, що “будь-яка незаконна активність у США одразу привернула б увагу місцевих правоохоронців, однак жодних претензій до них ніколи не виникало”. Це теж маніпуляції», — додають у ЦПК.
За словами журналістів, у розслідуванні не йдеться про незаконну активність у США, а також вказують, що «те, що у місцевих правоохоронців не було до Умєрова питань, не означає, що їх не буде».
«Тобто Умєров спростував те, чого ми й не стверджували. […] Сам позов від Умєрова нам не приходив, але залюбки зустрінемося в суді», - заявили в ГО.
«Ми вказуємо, що знайшли його зв'язок з 8-ма об’єктами нерухомості: три квартири у Флориді, одну – у Нью-Йорку і чотири вілли біля Маямі.
І що оренда лише одного об'єкта такої нерухомості в місяць коштує від 7 до 10 тисяч доларів», - нагадали у дописі ЦПК.
Як раніше писав ЗІФ, ЦПК опублікувало розслідування, у якому стверджувалось, що у США є щонайменше вісім об’єктів нерухомості, які мають зв’язок із родиною Умєрова. Це, зокрема, вілли та квартири у Флориді, а також на Манхеттені. На запит ЦПК Умєров пояснив, що у своїх деклараціях зазначав лише ту нерухомість, якою реально користується його сім’я. Щодо решти об’єктів, він наголосив, що вони належать братові та батькам, а він не зобов’язаний декларувати майно родичів.
Відгуки
Я в минулому державний службовець. У нас з дружиною 3 сини, 5 онуків і один правнук. Всі проживають в Україні. Я ніколи не розумів, як посадовець високого рангу, може віддано служити державі, а рідня жити за кордоном.
Залишити коментар