Камбоджа і Таїланд підписали велику мирну угоду
Таїланд і Камбоджа нарешті досягли домовленості щодо плану припинення вогню. Цей план містить 13 пунктів і спрямований на деескалацію напруженості уздовж спільного кордону та зміцнення миру між двома державами.
Таким став підсумок трьох днів офіційних переговорів, які щойно завершились у Куала-Лумпурі. Угоду офіційно підписали вдень у четвер, 7 серпня, під час спеціальної міністерської сесії Генерального прикордонного комітету (GBC), повідомляє Укрінформ із посиланням на Bangkok Post.
При цьому тайську делегацію очолював заступник міністра оборони генерал Наттафон Наркпаніт, до якого долучився його камбоджійський колега, генерал Теа Сейха. На зустрічі також були присутні міжнародні спостерігачі з Китаю, США та Малайзії, яка цьогоріч головує в Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).
Посередником у переговорах виступив очільник Збройних сил Малайзії, який продемонстрував нейтральну позицію між двома країнами.
Протокол про припинення вогню після тривалої дискусії Таїланд і Камбоджа схвалили одноголосно. Нова угода ґрунтується на попередній угоді із семи пунктів, обговореній на рівні регіонального військового командування. Вона була спільно розроблена таїландськими агентствами та камбоджійським секретаріатом GBC.
Серед ключових положень угоди, зокрема, повне і беззастережне припинення вогню, заходи захисту цивільного населення, створення двосторонньої групи швидкої координації для забезпечення безперервного зв’язку і негайного вирішення конфліктів, а також зобов’язання утримуватися від провокацій, порушень угод і територіальних вторгнень.
Угоду підписали генерали Наркпаніт та Сейха. Крім цього, Таїланд підтвердив свою підтримку двосторонніх механізмів як засобу ефективного і мирного вирішення суперечок.
Обидві сторони висловили сподівання, що угода призведе до тривалого миру та стабільності уздовж кордону, сприяючи співіснуванню народів Камбоджі й Таїланду.
Таїландська сторона висловила вдячність Малайзії за її роль голови АСЕАН та постійну підтримку у сприянні регіональному миру, зокрема через організацію обговорень у межах GBC.
Як раніше повідомляв ЗІФ, прикордонний конфлікт між Таїландом і Камбоджею тривав з 24 до 28 липня, після чого представники збройних сил обох країн домовились про «негайне і безумовне припинення вогню». Мабуть, таки не останню роль у цій історії зіграв і Дональд Трамп, який пригрозив відмовитися від досягнення торгових угод із Таїландом та Камбоджею, якщо конфлікт триватиме. Після чого Камбоджа стала другою країною, яка захотіла висунути Трампа на Нобелівську премію миру.
На світлині: спільне фото після підписання мирної угоди
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар