Для чого створили новий рід військ ЗСУ – Об'єднані сили швидкого реагування
В Об'єднаних силах швидкого реагування об'єднали найбоєздатніші військові частини з досвідом ведення наступальних дій. Вони повинні підвищити наступальний потенціал ЗСУ.
Як розповів речник Генштабу ЗСУ Дмитро Лиховій у коментарі РБК-Україна, наразі видозмінюється та вдосконалюється структурна побудова і якість управління Збройними Силами.
«Відповідно до указу Президента України, у складі Сухопутних військ ЗС України створюються Об'єднані сили швидкого реагування. ОСШР визначені як окремий рід сил ЗС України, призначений для швидкого реагування на загрози та рішучих дій на найважливіших напрямках», - пояснив Лиховій.
За його словами, головними завданнями ОСШР є:
- оперативне реагування на загрози;
- посилення угруповань військ;
- проведення наступальних і контрнаступальних дій на напрямку головного удару або на напрямках зосередження основних зусиль;
- стабілізація обстановки;
- швидке оволодіння важливими рубежами й об’єктами.
Ці мобільні та дієві сили будуть одним із ключових елементів підвищення наступального потенціалу нашого війська. Це означає, що вони застосовуватимуться саме там, де це найбільш необхідно, зазначив речник Генштабу ЗСУ.
Варто зазначити, що основою нового роду сил стануть підрозділи, які вже виконують бойові завдання.
«Ідеться про зведення в єдиний рід сил найбільш боєздатних військових частин із досвідом наступальних дій», - пояснив Лиховій.
Завдяки створенню ОСШР планується сформувати якісно новий інструмент швидкого реагування, підвищити рівень підготовки до ведення високоінтенсивних бойових дій і відновлення боєздатності військ, а також створення резервів. Також новий рід військ допоможе забезпечити якісний відбір і добровільний набір найбільш вмотивованих та підготовлених військовослужбовців.
«Об'єднані сили швидкого реагування очолить бригадний генерал Дмитро Волошин – офіцер та воєначальник нового покоління, який гідно зарекомендував себе як командир 8-го корпусу ДШВ, має позитивні відгуки колег та підлеглих», - наголосив Лиховій.
Як зазначив речник Генштабу, ОСШР будуть не лише забезпечувати результат на полі бою, а робитимуть це максимально ефективно, зберігаючи життя та здоров’я українських воїнів.
Указ про створення Обʼєднаних сил швидкого реагування Президент України Володимир Зеленський підписав 10 липня. «Це має бути нова складова ЗСУ, яка поєднає в собі боєздатність штурмових військ, необхідну безпілотну складову, необхідну артилерійську складову та інші засоби для максимально оперативного реагування на фронті. Це має бути сучасна штурмова складова, технологічна», - наголосив президент.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар