Чорну картку для фехтувальниці Ольги Харлан скасували

НОВИНИ 28.07.2023 Коментарі 0

Українська фехтувальниця Ольга Харлан зможе змагатися за збірну у команді на чемпіонаті світу-2023. Міжнародна федерація фехтування (FIE) скасувала дискваліфікацію Харлан.

Про це пише Суспільне.

32-річна українка отримала "чорну картку" за відмову тиснути руку "нейтральній" суперниці з Росії після поєдинку на чемпіонаті світу. Організаційний комітет світової першості розглянув скаргу росіянки і дискваліфікував Харлан.

"Чорна картка" означає у фехтуванні не лише дискваліфікацію з одного старту, а й відсторонення від усіх змагань на наступні 60 днів. Відтак, Харлан не могла б змагатися за Україну у командному старті на ЧС-2023.

Федерація фехтування України одразу подала скаргу на "чорну картку" для Ольги, лист у МОК написав НОК України з метою скасувати дискваліфікацію шаблістки.

Зрештою, на наступний день після скандалу – президент МОК Томас Бах надав Ользі Харлан гарантоване місце на Олімпіаді-2024.

А Міжнародна федерація фехтування скасувала "чорну картку". Це означає, що Харлан зможе змагатися у команді.

Перед цим міністр молоді і спорту України Вадим Гутцайт у Facebook написав:

"Ольга Харлан рішенням МОК кваліфікована до участі в Олімпіаді. Попри весь хейт, який я особисто та моя команда пережили за ці 24 години, наполегливо працюючи заради українських атлетів і не реагуючи на нього, вже є перший результат.

Триває робота по зняттю «чорної картки» для подальших змагань Ольги та недопущенню аналогічних ситуацій в інших видах спорту".

Також Національна федерація фехтування України повідомила: "Ольга Харлан отримає Wild Card на Олімпійські ігри-2024. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виділить для української фехтувальниці Ольги Харлан додаткову квоту на Олімпійські ігри у Парижі-2024 у випадку, якщо через втрачені внаслідок дискваліфікації на чемпіонаті світу очки в олімпійській кваліфікації вона не зможе відібратися на головний старт чотириріччя.

Федерація фехтування України виcловлює вдячність Міжнародному олімпійському комітету в особі президента Томас Баха за підтримку нашої провідної шаблістки і солідарність українською спортивною спільнотою і вітає Ольгу Харлан з можливістю виступити на п’ятій у кар’єрі Олімпіаді".

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: