Чиновник і два лікарі за 6,5 тис. дол. "списували" військових за станом здоров’я

НОВИНИ 09.02.2025 Коментарі 0

Служба безпеки та Національна поліція затримали на хабарі очільника однієї з комунальних установ Вінниці. За матеріалами справи, посадовець налагодив схему одержання неправомірної вигоди за безпідставне «списання» військових зі служби за станом здоров’я.

Для реалізації оборудки чиновник залучив двох спільників: завідувача ендоскопічного кабінету та лікаря ортопеда-травматолога місцевої медустанови, повідомили в СБУ

Обидва фігуранти оформлювали своїм клієнтам фіктивні медичні висновки про непридатність до подальшого проходження служби через тяжкі або невиліковні захворювання.

Далі вони направляли медичні довідки з фейковими діагнозами до місцевої ВЛК для зняття «хворих» з військового обліку.

Вартість таких послуг становила 6,5 тис. американських доларів з однієї особи.

Для пошуку потенційних клієнтів посадовець використовував особисті зв’язки серед військовослужбовців та їхніх родичів.

Військова контррозвідка СБУ та слідчі Нацполіції задокументували його злочини і затримали «на гарячому» у центрі Вінниці, коли він прийшов до кафе забрати частину хабаря.

Одночасно за місцями роботи було затримано двох спільників-лікарів.

Під час обшуків у затриманих виявлено мобільні телефони, комп’ютери і документи із доказами злочинів.

Наразі всім трьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу ‒ тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до «схеми».

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: