Чехія пропонує обмежити пересування російських дипломатів у Шенгені
Чехія пропонує ввести обмеження на пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні, що може стати новою політичною альтернативою традиційній дипломатичній поведінці ЄС. МЗС Чехії нагадує, що кібервійна — це не вторинний фронт, а реальна загроза демократіям у цифрову епоху.
Зокрема, як повідомляє Чеське радіо, Чехія висловила повну підтримку щодо введених Сполученим Королівством санкцій проти трьох підрозділів ГРУ та осіб, причетних до хакерських атак і кампаній дезінформації.
Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Великобританії заявило, що запровадило санкції щодо трьох підрозділів ГРУ та окремих осіб, відповідальних за хакерські атаки та кампанії з дезінформації. Санкції були введені проти тих, хто брав участь у нападі на Маріупольський театр у 2022 р., та тих, хто стежив у 2018 р. за сім'єю Скрипалів перед замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля та його дочку.
«Ми солідарні зі Сполученим Королівством і єдині з державами-членами ЄС та союзниками по НАТО», – повідомило чеське МЗС.
«росія атакує не лише Україну, а й чеські структури та компанії. Необхідно обмежити пересування по Шенгенській зоні російських агентів та їхню діяльність з дестабілізації. Наша сила в єдності», – наголошують в чеському МЗС.
У зв'язку з цим міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський відстоює у Брюсселі ідею щодо обмеження пересування країнами Шенгенського договору російських дипломатів.
«Так само, як сьогодні союзники та партнери підтримують санкції, введені Сполученим Королівством, у травні 2024 р. вони підтримали Чехію та Німеччину, реагуючи на підривну діяльність хакерської групи APT28, також пов'язаної з ГРУ», – додали в МЗС.
У травні минулого року на підставі даних розвідслужб Міністерство закордонних справ Чехії заявило, що з 2023 р. деякі чеські держструктури піддавалися атакам хакерів, в яких використовувалися слабкі місця в захисті програми Microsoft Outlook.
Фото - міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський / Віталій Носач, РБК-Україна
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар